o cem to je . . . . . -

24. října 2008 v 17:30 | anna |  FULL METAL PANIC

Full Metal Panic
Děj tohoto seriálu je v nedaleké budoucnosti, kde se hlavní zbraní ve válkách stávají bojoví roboti, jako ze sci-fi. Ale i tak - technologie robotů, je na tuto dobu moc pokročilá, tak odkud se proboha vzala? Od mimozemšťanů? Přišel vědátor z budoucnosti? Ani jedno, ani druhý. Tato technologie pochází z paměti tzv. "Utajených" - nikdo neví, kde se jejich "znalosti" vzaly, ale podle všeho k nim byli "předurčeni" už před narozením. Ale technologie robotů, to by bylo moc málo, Utajení poskytují i technologie ECS (neviditelnost), radarů, nových palivových článků a pohonných systémů ponorek.
Velkou část této technologie využívá "skupina" Mithril - utajená organizace, bojující proti teroristům a zločinu vůbec. Mithril se také zaměřuje na ochranu Utajených a teď se dostáváme k děju seriálu.
Mladý kluk jménem Sousuke Sagara dostává za úkol chránit slečnu Chidori Kaname - taky jedna z Utajených. Kaname ohrožuje Gauron, kterého Sousoke zná už z méně radostnější zkušenosti z dětství. No tak ten Gauron se nejprve snaží vytáhnout nějakou tu technologickou vymoženost z hlavy Kaname, ale díky Sousukemu se mu to nepodaří. Kaname mu díky tomu, že je jedna z Utajených, pomůže porazit Gaurona v jedné z prvních bitev seriálu.
V seriálu se seznámíme s kapitánkou lodi Tessou Tastarossou, seržantem Kurzem Weberem, jeho a Sousokeho nadřízenou Melissu Mao a další.

Full Metal Panic je sice divný název, ale anime vskutku originální a stojí za to. Za toto anime vděčíme společnosti GONZO, která má na svědomí i Kiddy Grade (Dívčí četa) a je to vidět .)). V seriálu je skvěle zakomponována beznaděj, zrada, smrt, naděje, odvaha a vtip. Hudba je průměrná, ale už kvůli faktu, že na seriálu se podílel GONZO, už stojí za to se na Full Metal Panic podívat.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama